Dedikoducu Kızlar

Join the forum, it's quick and easy

Dedikoducu Kızlar
Dedikoducu Kızlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rihanna Röportaj

2 posters

:kral: Rihanna Röportaj

Mesaj tarafından Ceren_ugurlu Çarş. Ağus. 25, 2010 12:06 am

Barbados’ da yaşarken bir gün bu kadar ünlü olabileceğini hayal eder miydin?

Asla, hayalini bile kurmadım.Okuldayken bir yıl ,üçlü bir müzik grubu kurmuştuk ,topluluk önünde ilk o zaman şarkı söyledim ,hoşuma gitmişti .Ertesi yıl okulumuzda düzenlenen güzellik yarışmasında birinci oldum.Bu derece beni gerçekten çok mutlu etti .Daha önceleri fiziğimin bu kadar farkında değildim ,gururum okşandı ve kendime olan güvenim arttı ama halen ünlü olmayı hayal edemiyordum.

Müzik dünyasına girmen ve hiç hayal etmediğin bir hayata sahip olman nasıl gerçekleşti?

Hepsi şans.2004 yılında , ben o zamanlar on beş yaşındaydım müzik yapımcısı Evan Rogers ortağıyla Barbados adasına tatil yapmaya gelir . Aynı dönemde okulumuzda bir müzikal var ve ben de o müzikal de Mariah Carey’nin ‘hero’ şarkısını söylüyorum. Evan Rogers ve ortağı benim bu performansımı izliyor . Bir arkadaşımın sayesinde onlarla tanışıyorum ve tüm hayatım değişiyor .Önce bana bir kayıt yaptırtıyorlar ve bunu Amerika da ki çeşitli plak şirketlerine yolluyorlar.Bize ilk geri dönen Def Jam müzik şirketi oluyor.Onlarla görüşmeye gidiyorum ve aynı gün imzayı atıyorum.

Çok hızlı olmuş!

Evet gerçekten öyle oldu, buna yıllarını vermiş insanlar tanıyorum.Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum , bu şansımı en iyi şekilde değerlendirmem gerekiyor.Şu an bulunduğum yer sadece bir başlangıç ve belki biraz şansla kazanılmış olabilir ama bunun sürekli böyle devam edebileceğine dair kimse bana bir garanti veremez .Bundan sonra ki başarılarım için çok daha fazla çaba göstermem gerekebilir.

Kariyerin de bu kadar hızlı yükselmiş olman seni bazen rahatsız ediyor mu?

Hayır ,etmiyor ama beni rahatsız eden başarılarımın bana verdiği rahatlık..Daha çok kariyerim de ki hızlı yükselmenin bana verebileceği rehavet beni kaygılandırıyor ve rahatsız ediyor . Sahip olduğum başarılar beni tatmin edip arkama yaslanıp uzaktan onlara baktığım zaman bu rahatsızlığı duymalıyım.Başarılarımın tadını tabi ki çıkarmalıyım ama asla seni tatmin etmemeli, hep daha iyisini yapabilmem için bana güç ve cesaret vermeli.Bu anlamda örnek aldığım tek biri var.

O kişi de Madonna değil mi? Ona olan hayranlığını her fırsatta belirtiyorsun.

Evet. Bir gün zenci Madonna olarak tanınmak istiyorum.Onun ilk iki albümü belki bizim sektördeki herkesin yapabileceği tarzda ve sound daydı, ama sonra ki albümlerin de hep farklı ,kendini ve tarzını aşan çalışmalar yaptı.Onu sevenleri iyi yönde şaşırtmayı bir tarz olarak aldı .En önemlisi de her seferin de bunu kendine yakıştırmayı başardı.

Ünlü olmadan öncede Madonna dışında hangi şarkıcıları ve ne tarz müzikleri dinlerdin?

Tarz olarak daha çok Reggae ve R&B dinleyerek büyüdüm diyebilirim.R&B tarzında Mariah Carey ,Whitney Houston ve Destiny’s Child ‘a bayılıyorum , halen de dinliyorum. Hip Hop tarzında da Kanye West.Bunların hepsinin karışımını kendi müziğimde uygulamaya çalışıyorum .Son zamanlar da Rock müziğine olan tutkumu da unutmamak lazım tabi.

Bunların arasında Beyonce yok sanırım?

Beyonce ile aranızda hep bir rekabet olduğu ve Beyonce’nin senin hızlı tırmanışını çekemediği hakkın da söylemler var .Bunun hakkında ne söylemek istersin?

Beyonce ile bir rekabet içinde olduğumuz kesin ama onu düşmanım olarak görmüyorum.Karşılaştığımız zamanlarda da iyi bir diyalogumuzun olduğunu söyleyebilirim.

Bazı yerlerde onun son albümünü dinlemeği ret ettiğim söylendi.Bu tabi ki doğru değil ,o albümü tam üç kez satın aldım ve şans eseri her seferinde de birine armağan ettim.Evimde Beyonce’nin albümleri var ve onu severek dinliyorum.O beni çekemiyorsa bu onun problemi açıkçası bende bu yükselişim bedelini ağır ödüyorum.

Bu bedel kendi yaşıtlarından çok daha farklı bir hayata sahip olman olabilir mi?

2004 yılında Barbados da okul gösterisinde şarkı söyleyen Rihanna ‘dan kendimi çok farklı hissediyorum .Geçen yıllar bana başarı uğruna hayatımı feda etmeği ,sorumluluklarımın arkasından koşmayı öğretti.Her gün sabah beşte kalkıyorum , spor yapıyorum, video klip çekimleri, provalar, röportajlar bütün gün sürüyor. Bunların hepsi zevkli bir hayat gibi gözüke bilir ama hiç de kolay değil .Müziğe ve şarkı söylemeye olan sevgim asla bitmeyecek ama artık pembe renkli gözlüklerle etrafa bakmıyorum. Bunu yapacak zamanım olmuyor.

Bazen yaşından dolayı ciddiye alınmadığını düşündüğün oldu mu?

Çalıştığım kişiler benden yaş olarak çok büyük . Ailemde d, benden küçük iki erkek kardeşim olduğu için hem bir çocuk olarak görüldüm hem de olgun biriymiş gibi davranıldım.İlk zaman larda çevremdeki insanların bol kot pantolonlu ve lastik ayakkabılı ,eğlenceli şarkılar söyleyen bir kız çocuğu gibi gördükleri oldu.Ama zamanla bundan çok daha fazlası olduğumu kanıtladım ve onların da bana bakış açısı değişti.

Hiç başından seni umursamadıklarını gösteren bir olay geçtimi?

Grammy müzik ödüllerin de Umbrella şarkısının bestecini gördüm, bu sırada o şarkıyı çok beğenmiştim ve Mary J.Blige ‘a verileceğini duymuştum, besteciyi durdurdum ve o şarkının bana ait olduğunu söyledim ,buna besteci ve çevresindekiler çok güldü,bende bestecinin çenesinden tutup ,yüzünü kendime döndürdüm ve ‘ o şarkı bana ait’ dedim.Üç gün sonra şarkının bana verildiğini anladım.

Çevrende kendi yaşıtlarını görmeyi özlüyor musun?

Özlüyorum. Bu yüzden pek sık olmasa da zaman bulabilirsem en yakın arkadaşımın yanına gidip onunla vakit geçirmeye bayılıyorum.

Çok yoğun olduğun için özel hayatınla iş hayatın arasında ki dengeyi nasıl koruyorsun?

Bu gerçekten çılgınca ama hiçbir denge yok.Hayatımın %99 u kariyer %1 i ise özel. Müzik dinlerken bile bu işimin bir parçası yada alışveriş yapmak.Ne zaman alışverişe çıksam sahnede neler giyebileceğimi araştırıyorum .Alışverişe bayılıyorum .

Üç yıldır New York da yaşıyorsun .Alışverişten çok hoşlandığına göre New York ‘a alışman pek zor olmamıştır herhalde?

Kesinlikle olmadı.Daha önceleri de her yaz buraya gelirdim büyükannemlerim burada evei var.Yaz tatillerini çoğunlukla burada geçirirdim.Barbados benim vatanım ama New York bambaşka bir şehir.Özellikle alışveriş açısından beşinci caddeye gittiğim zaman aradığım her şeyi bulabiliyorum. Bu arada aldığım kıyafetleri seçerken çok dikkatli olmalıyım.Örneğin çok açık saçık bir mayo seçersem bunu giydiğim zaman bir derginin kapağı yada bir gazetenin ön sayfasında yer alacağımdan eminim.Böyle bir şekilde de manşet olmak istemem.Beni örnek alan bir hayran kitlem var .Bu nedenle dikkatli olmam gerekiyor.

Alışverişe çıktığında puddle cinsi köpeğini yanından ayırmadığın söyleniyor ,bu doğru mu?

Yanımda bana güven veren köpeğimin olması hoşuma gidiyor . Beni şarkıcı Rihanna olduğum için değil, gerçekten ben olduğum için sevdiğini biliyorum.Ayrıca herkes köpeğini dışarı çıkartır bunun neresi garip anlamadım.

Şu an da sana güven veren başka birileri var mı? Daha doğrusu şu anda beraber olduğun birileri var mı?

Şu an hayatımda özel biri yok.Buna ayıracağım vaktim de yok zaten.

Biriyle çıkabilmek için onun önce , bağlı olduğun müzik şirketinin yöneticisi olan ünlü rap şarkıcısı Jay-Z den izin alması gerekiyormuş bu doğru mu?

Sanırım doğru diyebilirim.Jay-Z bir babanın kızını korumak istediği gibi beni korumak istiyor,başka bir niyeti yok.Çevrem de ki insanların kimler olduğunu her zaman merak eder. ‘Önemli isimlerin çevren de olması sana ünlü biri olmayı en iyi şekilde öğretecektir’ der.

Erkek hayranlarının çok olması hakkında ne düşünüyorsun?

Bu bence çok gurur verici.Onlar bana ilham veriyor.Erkekler tarafından beğenilmek bir çok genç kızın hayali değil midir? Hayranlarım kız yada erkek fark etmez , ben her şeyi onlar için yapıyorum.Hayatımın en güzel anıydı ,hayranlarımdan birinin benden ilk defa imza istemesiydi.Sadece birkaç yıl önce bende onlardan biriydim ,bir imza alabilmek için çıldırırdım.

Hayranlarına layık olabilmek için fiziğine de çok dikkat etmelisin bunun için neler yapıyorsun?
Spor yapıyorum ve sağlıklı besleniyorum. Bu ikisini yapınca kilo vermek için çok da büyük bir çaba göstermene gerek kalmıyor.Hafta da üç yada dört kez antrenörümle cardio ağırlıklı çalışıyoruz.Kol kaslarım için de özel bir çalışma uyguluyoruz ama ben asla erkeksi kaslı kollarım olmasını istemiyorum ,buna da dikkat ediyoruz.Bunlara ek olarak kalça hareketleri yapıyoruz çünkü kalçalarıma bayılırım bence çok güzel.Benim esas takıntılı olduğum yer bacaklarım.

Özel bir diyet uyguluyor musun?

Yemeklerle aram süperdir ama artık her lokmaya dikkat etmeliyim gözlerim kapalı dahi olsa.

Bol, bol havuç tüketiyorum, marula ve yumurtanın beyazına bayılıyorum ,öğünlerimi meyve ağırlıklı düzenliyorum , bol miktarda su içiyorum. Karbonhidrat içeren makarna türü yiyeceklerden uzak duruyorum.Esasın da karbonhidratlı tüm yiyecekleri çok seviyorum ama günün sonunda onlar size kilo olarak geri gelen birer düşman haline dönüşüyor.

Her ne kadar çok fazla yiyemesem de güzel yemek pişirebilmeyi çok isterdim.Annem bu konu da gerçekten çok iyidir.Onun yemeklerini gerçekten çok özlüyorum.

Diyet ve spor yapman dışında sahneye çıkmadan önce güzelliğini öne çıkartan hangi güzellik ürünlerini kullanıyorsun?

Tüm vücuduma Hindistan cevizi kokulu Nars body glow sürülüyor bu vücudumun daha parlak görülmesini sağlıyor. Kokusunu da çok seviyorum.Maskara olarak kesinlikle Lancome Hypnose kullanıyorum. Kirpiklerimin olduğundan daha uzun gözükmesi bakışlarımı daha anlamlı yapıyor,Stila marka parlak koyu kahve göz farı ,Bobi Brown marka concealar,Ruby&Millie sıvı fondöten ve yine aynı marka kestane rengi anlık.

En sevdiğim kokular ise Gucci Rush ve Channel Chance.

Birkaç kelimeyle kendi stilini bize anlata bilir misin?

Renkli, vücut hatlarımı ortaya çıkartan kıyafetleri giyen,hayatın parlak tonlarını kullanan, iddalı ve içimde taşıdığım tropik adaların sıcaklığını dışa vurmaktan korkmayan bir stilim olduğunu söyleyebilirim.

Peki son olarak sence insanlar seni niçin seviyor ve beğeniyor?

Bir sürü insan benden nefret ediyor ama çok sayıda insan da beni beğeniyor. Benden nefret eden insanların beni durdurmalarına izin vermeyeceğim .Beni seven insanlarda sanırım beni bu cesaretimden dolayı seviyor ve beğeniyorlar.
Ceren_ugurlu
Ceren_ugurlu
Acemi
Acemi

Tecrübe Puanı : 159

:kral: Geri: Rihanna Röportaj

Mesaj tarafından ~Anqel~ Perş. Ağus. 26, 2010 10:59 pm

Çok teşekkürler cerencim:)
~Anqel~
~Anqel~
Admin
Admin