Dedikoducu Kızlar


Join the forum, it's quick and easy

Dedikoducu Kızlar
Dedikoducu Kızlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kuralları

Aşağa gitmek

default Forum Kuralları

Mesaj tarafından Admin Ptsi Tem. 26, 2010 10:15 pm

Forum Kuralları

1-Forum yöneticileri her ne kadar kural dışı materyalleri zamanında kaldırmak için çalışıyor olsalar da, tüm mesajlar incelenememektedir. Buna göre buraya gönderilen mesajların o kişinin görüşlerini yansıttığını ve yöneticilerin (kendilerine ait mesajları dışında) bunlardan sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

2-Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında 3. şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgiler 3. şahıslara dağılırsa bundan webmaster, moderatör ya da adminleri sorumlu tutamazsınız.

3-Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yollamak için).

4-Kurallara uymayan, gönderdikleri mesajlardaki içeriklerde forum düzenine zarar veren ve diğer kullanıcıları rahatsız ettikleri saptanan kullanıcılar için forum yöneticilerinin cezai yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır. Haklarında cezai yaptırım yapılacak kullanıcılara süresi belli olmamakla birlikte yöneticiler tarafından her türlü cezai işlem yapılabilir.

5-Forum Yönetimi tarafindan, ayni kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermis gibi üyelik aldığını ve ayni konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kisinin tüm mesajlari silinir ve foruma girisi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.

6-Yöneticilerimiz her türlü rahatsızlığınıza ve kural dışı durumlara yetişmekte güçlük çekebilir bu yüzden moderatorlere kurallara aykırı bir durum tespit ettiğinizde modlara veya adminlere bildiriniz.


7-Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz

8-Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderilen konularla ilgisi olmayan mesajları değiştirme, silme veya taşıma hakkına sahiptirler. Ayrıca, forumda yazılan mesajlar yöneticiler tarafından haber amaçlı olarak kullanılabilirler.

9-Forum'a kişisel sorunlarınızı ve anlaşmazlıklarınızı taşıyamazsınız, bunları forum dışı ortamlarda halletmeniz gerekmektedir.

10-Forum'a kişisel sorunlarınızı ve anlaşmazlıklarınızı taşıyamazsınız, bunları forum dışı ortamlarda halletmeniz gerekmektedir.

Kullanıcıların postlarında 1 den fazla kural ihlali bulunması durumunda ağır olan yaptırım uygulanır.

11-Forum amacı dışında kullanılmamalıdır.Tek smileylı mesaj göndermek, sadece +1 gibi ifadeler kullanmak, mesajlarda sadece baskasının alıntısını kullanmak post kasmak, eski başlıkları bumplamak, piramit (İç içe 5 Alıntı)/ 4 ten fazla alıntı yapmak yasaktır.


1.İhlal Uyarı
2.İhlal Uyarı
3.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


12-Forum içerisinde aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz.Tüm mesajlar forumdaki ilgili bölümlere yazılabilir.Forumu kirletecek her türlü davranış uyarı almanıza sebeb olacaktır.

1.İhlal Uyarı
2.İhlal Uyarı
3.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


13- Her bölümün kendi amacına uygun bölüm kurallarınada uymak zorunludur.

*Bölüme özel kural bulunuyorsa bölüm içerisinde sabit başlık ile duyurulacaktır.Bölüm için özel kuralın olmaması durumunda Genel Forum Kuralları uygulanacaktır.

14- İmzalara, albüme, nicklere ve mesajlara, telefon numarası,her türlü iletişim adresi (msn,icq vb.) ,müstehcen sözler ve iftira içeren mesajlar yazılamaz.

1.İhlal Uyarı
2.İhlal Uyarı
3.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 7 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


15 - Aşağılayıcı, kaba, ahlak dişi, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler gönderemezsiniz. Bunları dikkate almamanız durumunda siteden kısmen veya suresiz uzaklastırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilebilir).

1.İhlal Uyarı
2.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
3.İhlal 7 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 10 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


16 - Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar (chat kayıtları, özel mesajlar, v.b.) forumda yayınlanmamalıdır.Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılabilir.Ayrıca yayınlanan özel mesajlarda ağır hakaret,cinsellik bulunması halinde Madde 15 den ceza verilecektir.

1.İhlal Uyarı
2.İhlal Uyarı
3.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


17-Forum'a yazılacak site adresleri ve linkler, bilgilendirme, öğretim amaçlı vb. kullanımların dışında çıkılarak bir takım çevrelerin tanıtım veya reklamını yapmak için kullanılamaz.

1.İhlal Uyarı
2.İhlal Uyarı
3.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


18-Forum içerisine kullandığınız imzaların aşağıdaki kurallara uygun olması gerekmektedir.

* İmzanızdaki resim boyutları maksimum Yükseklik: 200 , Genişlik: 400 piksel olmalıdır.
* İmzalarda resim ve yazı birlikte kullanılacaksa; yüksekligin toplamı 250 pikseli geçmemelidir.
* İmzalarda forum kurallarına aykırı bir içerik ve yazı bulundurulması yasaktır.

1.İhlal Uyarı
2.İhlal Uyarı
3.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
5.İhlal Süresiz Uzaklaştırma


19 - Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır. Detaylı bilgi için FORUM yöneticileri ile iletişim kurabilirsiniz!..

20 -FORUM KURALLARI EK YASAL UYARI:

AÇIKLAMA : 1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu' na göre internet üzerinden haberleşmede bazı yasaklamalar yapılmıştır.
Buna göre;

Madde 125, 1. Fıkra:
"Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."

Madde 125, 4. Fıkra:
"Ceza, hakaretin alenen islenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla islenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır."

Foruma gönderdiğimiz mesajlara lütfen itina gösterelim.

21 - Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi durumunda kullanıcılara bilgilendirilme mesajı gönderilir. Yapılan bu güncellemeden sonra yeni kuralları kabul etmeyen kullanıcılar üyeliklerinin iptalini isteyebilirler.

22-Yetkililerinin işine karışmak veya Yetkililerin işini yapmaya çalışmak ceza sebebidir.

1.İhlal Uyarı
2.İhlal 1 Gün Uzaklaştırma
3.İhlal 3 Gün Uzaklaştırma
4.İhlal Süresiz Uzaklaştırma
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 50
Tecrübe Puanı : 11644
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 23/07/10
Yaş : 28
Nerden : denizli

https://dedikodu.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz