Dedikoducu Kızlar


Join the forum, it's quick and easy

Dedikoducu Kızlar
Dedikoducu Kızlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harika Numaralar

2 posters

Aşağa gitmek

default Harika Numaralar

Mesaj tarafından emma287 Paz Eyl. 05, 2010 3:47 am

Arkadaşlar ;
Buraya arada sırada eğlenceli bilmeceler de koymaya karar verdik. Böylece buradan öğrendiğiniz kandırmaca oyunlarıyla arkadaşlarınızı ve kendinizi güldürebilir ve bol bol eğlenebilirsiniz. Ayrıca eski oyunları öğrenebilmeniz ve eğlenebilmeniz için burada duruyorlar.

KIRMIZI IŞIK
Arkadaşınıza; "Ben sana dur diyene kadar herşeye "kan" diyeceksin" diyoruz. On kere arka arkaya kan dedirttikten sonra ona soru sormaya başlıyoruz. Ama sorularımıza hemen hiç düşünmeden cevap vermesini istiyoruz. Sonra başlıyoruz soruları sormaya; "elini kessem ne akar?" "Bacağını kessem ne akar?" gibi bir kaç sorudan sonra "Hangi ışıkta geçersin?" diye sorunca yeşil demek yerine "kırmızı" diyecektir ve bunun farkına bile varmayacaktır.

İNEK NE İÇER ?
Biraz önce yaptığımız oyunun hemen hemen aynısı. Bu sefer de arkadaşlarımıza devamlı "Beyaz" dedirtiyoruz. Arka arkaya 10 kere beyaz dedikten sonra "İnek ne içer?" diye sorduğumuzda "süt" diye cevap verecektir. Oysa inekler süt değil su içerler.YUMURTA PİŞİRME
Boş bir tavanın üzerinde metal bir boru gezdirirken birdenbire tavada yumurta piştiğini görebiliriz mesela. Nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz? Hemen anlatalım o zaman.
Şekilde de görebildiğimiz gibi herhangi bir metal borunun içine huniyle pişmemiş yumurta dolduruyoruz. Alt ucunu mumla kapatıyoruz. Boş bir tavayı ocağın üzerinde ısıtırken hokus pokusla sopayı tavada gezdiriyoruz tabi ki bu sırada mum sıcaktan eridiği için borunun içindeki yumurta tavaya boşalıyor ve siz de yumurta pişirmiş oluyorsunuz.
SÜT DÖKME
Bu oyunda kağıttan bir külahın içine bir sürahiden süt dökeriz ancak külahı açtığımızda içinde hiç süt olmadığını görürüz. Bu numaranın sırrını öğrenmek ister miyiz acaba arkadaşlar?


Şekilde de gördüğümüz gibi cam bir sürahinin içine çok uzun olmayan ancak hafifçe geniş bir kavanoz yerleştirip dibini yapıştırıyoruz. Sürahinin kapağını eğdimizde süt dışarı çıkmasın diye iyice kapatıyoruz. Sürahiyle kavanozun arasında kalan kısma süt dolduruyoruz ama bu sırada kavanozumuz boş. Kağıttan bir külahın içine süt dolduruyormuş gibi yaptığımızda süt külahın değil de içteki boş kavanozun içine dolar. Sürahiyi tekrar düzelttiğimizde süt seviyesinin azaldığını görebiliriz. Ama süt seyircilerin zannettiği gibi külaha değil kavanozun içine dolduğundan külahı çözdüğümüz zaman içinde süt olmadığı görülür. işte harika numaralar
avatar
emma287
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 148
Tecrübe Puanı : 1326
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 04/09/10
Yaş : 29

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: Harika Numaralar

Mesaj tarafından ~Anqel~ Paz Eyl. 05, 2010 8:47 am

Teşekkürler tatlım
~Anqel~
~Anqel~
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 407
Tecrübe Puanı : 10794
Reputation : -1
Kayıt tarihi : 23/07/10
Nerden : İzmir

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: Harika Numaralar

Mesaj tarafından emma287 Salı Eyl. 07, 2010 2:49 pm

Bir mi ? Yoksa İki mi ? Deneyin Görün !

Bu numara seyircilerinizi değil kendinizi de eğlendirmek için. Neler olduğunu ve nasıl olduğunu ancak yaptıktan sonra keşfedebiliriz. Önce parmağımızı şekildeki gibi bir bilyenin üzerine koyuyoruz ve bilyeyi parmağımızın altında döndürmeye başlıyoruz. Bilyenin varlığını iyice hissedene kadar tekrarlıyoruz. Sonra gözlerimizi kapatıp bunu tekrarladığımıda sanki 2 tane bilye varmış gibi oluyor.

Harika Numaralar Parmaksi2
avatar
emma287
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 148
Tecrübe Puanı : 1326
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 04/09/10
Yaş : 29

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: Harika Numaralar

Mesaj tarafından emma287 Salı Eyl. 07, 2010 2:56 pm

1) HAYALET KÜRDAN


Masanın üzerine bir mendil serip ortasına da bir kürdan koyuyoruz. Hani şu yemek yedikten sonra dişlerimizi temizlediklerimizden... Neyse mendilimizi kürdan içeride kalacak şekilde katlıyoruz ve biz izleyenlerden kürdanı kırmasını istiyoruz. Buraya kadar herşey tamam mıııı?


Kürdanın çıtırtısı duyulduktan sonra bir iki sihirli el hareketi yapıp "Hokus Pokus" "Abra Kadabra" diyoruz veeeeeeeeeeeee mendili açıyoruz. O da ne? Kürdanımız sapasağlam!!! Hiçbir yerinde kırık değil çatlak bile yok!!! Ama nasıl olur? Gelin öğrenelim...
Kenarları yarım santim kadar katlanmış ve dikilmiş bir mendil ve 2 adet kürdana ihtiyacımız var.


Numarayı yapmadan önce hazırlanırken kürdanlardan birini mendilin kenarındaki dikilmiş kısıma batırarak saklıyoruz. Aman sakın hangi kenarda sakladığınızı unutmayın. Kırılacak olan kürdan işte bu mendil kenarına saklanmış olan kürdandır. Şimdi gelelim numaranın yapılışına;
Mendilin her iki yüzünü izleyicilere gösteriyoruz ve tekrar tekrar hatırlatalım kürdanın hangi kenarda olduğunu sakın unutmayın. Diğer kürdanı mendilin ortasına yerleştirip mendilin dört kenarı da kürdanın üzerinden katlanıp karşı köşeye gelecek şekilde mendili katlıyoruz. Gizli kürdanın olduğu kenardan tutup mendili izleyenlerden birine uzatıyoruz ve kürdanı kırmasını istiyoruz. ve Çıtırrrrrrt. İşte kürdan kırıldı. Katlanmış mendili açmadan başka izleyicilerin kırık kürdanı kontrol etmesine bile izin verebiliriz. Sihirli hareketlerden sonra mendili açtığımızda ise..... Tadaaaaaa ...Ortaya çıkacak olan izleyicinin elini bile sürmediği sağlam kürdan olacaktır.
2)SEN SEÇ BEN BULAYIM OYUNU


Hani şu çok bilinen numara vardır ya. Siz bir kart seçersiniz ve sihirbaz da şıp diye hangi kartı seçtiğinizi buluverir. İşte bu o numaranın nasıl yapıldığını açıklıyor. Merak ediyorsanız hemen denemeye başlayın bakalım.


Seçilen iskambil kartını bulmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bunlardan biri "TIRNAKLAMA" denen bir yöntemdir.Seyirciye seçtirdiğiniz kartı gösterme bahanesiyle elinize alabilir ve tırnağınızla kenarına bastırarak bir işaret koyabilirsiniz. Destenin arasına tekrar o kartı yerleştirdiğinizde ve defalarca karıştırdığınızda bile usta bir sihirbaz edasıyla seçilen kartı tırnak işaretimizden tanıyarak kolayca bulabiliriz. Aman Dikkat. Daha sonra işaretlediğimiz kartı düzeltmeyi unutmayın
3)BUL BONCUĞU AL ALKIŞI


Bu da aslında çok bilinen ve eski bir numaradır. Hani Şu eski Türk Filmlerindeki "Bul Karayı Al parayı" türünden bir oyun. Nasıl oynandığına gelince; oyun aynen şöyle...


Üç adet yarım ceviz kabuğunun altına beyaz boncuk koyuyoruz. Kabukları masa üzerinde sürerek yerlerini değiştiriyoruz. İzleyici hangi kabuğu seçerse seçsin boncuğu bulamaz. Nasıl oluyor peki?
Bu oyunun hilesi kabuklardadır arkadaşlar. Kabukların arka kısmı keskin bir aletle traşlanmıştır. Kabuğu boncuğun üzerine koyarken ileri itip traşlanmış kısımdan arkaya çıkmasını sağlıyoruz. Bu hareket sırasında işaret orta ve yüzük parmaklarımız kabuğun önünde baş ve küçük parmakları da geride tutulyoruz kikabuğun altından çıkan boncuğu baş ve küçük parmağımızla yakalarken diğer üç parmağımızla da bu hareketin gizlenmesini sağlıyoruz. İşte bu kadar basiiiiit!!!
4)NABIZ ATIŞI


İzleyicileriniz sizin yani geleceğin sihirbazlarının bileğinden tutarak nabzınızı kontrol eder. Ama o da ne? Aniden nabız atışlarınız durdu!!! Fakat siz hala capcanlı ve dirisiniz? Neler oluyor peki o zaman?


Aslında olay çok basit. Koltuk altımıza bir tenis topu yerleştiriyoruz.Numarayı yaptığımız seyirci bir süre nabzımızı kontrol ettikten sonra kolumuzu vücudumuza bastırıyoruz. "Eee n'oolmuş ?" demeyin. Koltuk altımızdaki topun damarlarımıza yapacağı baskı nabız atışlarımızın hissedilmesini engelleyecektir.
avatar
emma287
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 148
Tecrübe Puanı : 1326
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 04/09/10
Yaş : 29

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz